PROGRAM

Sambata, 24 noiembrie

08.30  - 09.30      Inscrieri SERIA 1 (OPEN & ROOKIE)
09.30  - 13.30      CALIFICĂRI Boulder  OPEN  Baieti & Fete  SERIA  1 
                            CALIFICĂRI Escalada ROOKIE Baieti & Fete  SERIA  1
13.00  - 14.00       Inscrieri SERIA  2 (OPEN & ROOKIE)
14.00 – 18.00       CALIFICĂRI Boulder  OPEN Baieti & Fete   SERIA  2
                             CALIFICĂRI Escalada ROOKIE  Baieti & Fete SERIA  2
              19.00       Deschidere izolare finalisti boulder
              19.30       Inchidere Izolare
              19.50       Prezentarea finalistilor si vizualizarea traseelor
              20.00       FINALĂ Boulder -  OPEN Fete & OPEN Baieti (in paralel);

Duminica, 25 noiembrie

08.30  - 09.00      Inscrieri SERIA 1 - doar pentru cei care nu s-au inscris sambata
09.00  - 13.00      CALIFICĂRI Escalada  OPEN  Baieti & Fete  SERIA  1 
                            CALIFICĂRI Boulder  ROOKIE Baieti & Fete  SERIA  1
13.00  - 13.30      Inscrieri SERIA  2 - doar pentru cei care nu s-au inscris sambata
13.30 – 17.30      CALIFICĂRI Escalada  OPEN  Baieti  & Fete  SERIA  2
                            CALIFICĂRI Boulder  ROOKIE Baieti  & Fete  SERIA  2
              18.30    Deschidere izolare finalisti escalada
              19.00      Inchidere Izolare
              19.20      Prezentarea finalistilor si vizionarea traseelor
              19.30      FINALĂ Escalada OPEN Fete & Baieti (in paralel);
              22.00     Festivitatea de premiere pentru toate categoriile
                             Decernarea premiilor - GREUCEANU & PRÂSLEA
                            TOMBOLA - intra in tragerea la sorti toti cei care au achitat taxa de participare


Saturday, November 24

08.30 - 09.30     Registration - 1st Series (OPEN & ROOKIE)
09.30 - 13.30     Boulder qualifications OPEN Girls & Boys - 1st Series
                           Sport Climbing qualifications ROOKIE Boys & Girls  - 1st Series
13.00 - 14.00      Registration series 2
14.00 - 18.00      Boulder qualifications OPEN  Boys & Girls - 2nd Series
                           Sport Climbing qualifications  ROOKIE Boys & Girls - 2nd Series
              19.00    Isolation area is OPENed for the bouldering finalists (OPEN & ROOKIE - only for tie for the 1st place)
              19.30    Isolation area closing
              20.00    Boulder Finals - OPEN Girls & Boys (in parallel)

Sunday, November 25

08.30  - 09.00     Registrations - 1st Series (only for those who have not registered on Saturday)
09.00  - 13.00     Sport Climbing Qualifications OPEN Boys & Girls - 1st Series
                            Bouldering qualifications ROOKIE Boys & Girls - 1st Series
13.00  - 13.30     Registrations - 2nd Series
13.30  - 17.30     Sport Climbing Qualifications OPEN Boys & Girls - 2nd Series
                            Bouldering qualifications ROOKIE Boys & Girls - 2nd Series
              18.30    Isolation area is OPENed for the sport climbing finalists
              19.00    Isolation area closing
              19.20    Finalists presentation + route previewing
              19.30    Sport Climbing Finals - OPEN Girls & Boys (in parallel)
              22.00    Award Ceremony for all categories
                           Award ceremony for GREUCEANU & Prâslea contest
                           RAFFLE - all participants who paid the contest fee are enrolled